Geçmişte Kuşadası’nı oldukça eleştirdim. Ancak kasabadaki gelişmeleri takip eden; Buna ısınıyorum ve şimdi yarattığı ünlü uluslararası itibar için ona büyük hayranlık duyuyorum. Kuşadası’nda yapılacak çok sayıda benzersiz şey olduğu gerçeğini göz ardı etmek de son derece zordur.

Gerçekten de, büyük bir seyir limanı olarak, dünyanın dört bir yanından gemiler, yolcuların yakındaki tarihi Efes kalıntılarını görmeleri için her yıl yanaşmaktadır. Birçokları için, harabeler, hareketli kasaba ve çevredeki ilçeler, Türkiye’ye sahip olacakları tek bakış açısıdır.

Son ziyaretimde, büyük yol çalışmaları araba sürmeyi ve etrafta dolaşmayı kolaylaştırdı, bu nedenle düzensiz Türk sürücü korkumu yatıştırdı. Sokaklar tertemizdi ve kasabanın arkasındaki büyük tepedeki göz kamaştırıcı boş gökdelenler bile daha önce göründükleri kadar canavar değildi.

Yolcu gemilerinin gelip gelmediğine bakılmaksızın, Kuşadası gelişen bir topluluğa sahiptir ve İngiliz ve İrlandalı tatilciler için popüler bir tatil beldesidir. Dolayısıyla bu blogda yapılacak etkinlikler ve gidilecek yerler hakkında bir makale uygun görünüyor.

Kuşadasında Gezilecek Yerler

Yolcu gemileri genellikle yolcuları için geziler ve geziler düzenler, ancak Kuşadası’nın merkez liman bölgesinin yakınında yer alan 1618’den kalma eski kervansaray , 60’lardaki yoğun modernizasyona rağmen orijinal havasını büyük ölçüde korumaktadır. Türk gecesi mekanı ve aynı zamanda yüksek fiyatlı bir otel olarak kullanılan, biraz hayal gücü ve arka plan okuması, Osmanlı İmparatorluğu döneminde seyahat eden satıcılar için geceleme konaklama yeri olduğunu gösteriyor.

Liman bölgesi ve Scala Nuova Alışveriş Merkezi, Starbucks, Diesel ve Swatch gibi lüks mağazalarla övünmektedir. Buradan, Ege Denizi’nin muhteşem manzarası Ocean Cruises yanaştığında daha da fazla ivme kazanıyor.

Serinletici bir saat ya da iki kişi izledikten sonra, limandan çıkın, dümdüz ilerleyin ve sağ taraftaki çarşıyı bulun.Alternatif olarak, kervansarayın biraz solundaki geniş bir patika, şehrin göbeğinde daha fazla alışveriş alanına götürür. Burada fiyatlar genellikle daha düşüktür, ancak yine de halı, deri veya altın gibi büyük alımlar için pazarlık vardır.

Alışveriş sizin eğlence anlayışınız değilse, liman bölgesinden çıkarken sağa dönün ve yolu takip edin. 10 dakika sonra liman bölgesi görüş alanına giriyor. Buradan, kıyı şeridinde tembel günlük geziler için her gün tekneler kalkmaktadır.

Gezinti yolunun daha aşağısında, anakaradan dışarı uzanan otoriter bir dönüm noktası olan Güvercin Adası var. Muhteşem manzaralar sunan, dinlenmek ve rahatlamak için ideal bir yerdir. Osmanlılar tarafından stratejik bir savunma noktası olarak kullanılan eski Bizans kalesinden çok az kalıntı olmasına rağmen bahçeler son derece bakımlı ve romantik bir gezinti için idealdir.

Tatilde izmir lüks araç kiralama ihtiyaçlarınız için Interport Rent a Car 7/24 Hizmet sunmaktadır.

Kuşadası

Benzer Yazılar

 • Ege Kıyılarında Tatil Seçenekleri
  Categories: Haber
  İncele & Kirala
 • Kuşadası’nda Gezilecek Yerler
  Categories: Haber
  İncele & Kirala
 • Yunan Adaları Tatil Önerileri
  Categories: Haber
  İncele & Kirala